Srpen 2010

Zelený rozvrh hodin : Normální i středoškolskej

30. srpna 2010 v 11:24 | Baty |  Pro vás (na plochu,rozvrhy)
No jo, ta škola se nám ale pěkně blíží, že :) Já se teda jako netěšim, ale jako takovou motivaci jsem pro vás vytvořila rozvrh hodin. Vlastně jsou 2... Na některých středních školách jsou totiž tzv. "Nulté hodiny". To znamená, že dotyčný začíná s výukou už V 7 hod. A proto tu mám rozvrh, kde je nultá hodina vyznačená... Ale nejdřív se podívejme na ten obyčejný. Náhled je zmenšený. Pokud chcete vidět plnou velikost klikněte na "Zobrazit obrázek" nebo v anglickém prohlížeči na "wiew image" (Pravým tlačítkem myši)
By Baty from omrzliny.blog.cz
No a teď ten středoškolský...

Porotci...hlašte se

20. srpna 2010 v 13:14 | Baty |  Blogař roku
Pěkný pozdrav z Jihlavy! Ode dneška tam trávím na týden prázdniny u babičky. Nemám tady svůj počítač, tak jsem zašla k teťe, která bydlí v té samé vesničce, abych se podívala na chviličku na blog...a ejhle! Mám už 18 soutěžících. Tak jsem si řekla, že udělám konkurz na porotce. Předem však upozorňuji, že nepřijmu každého. Ale proč to nezkusit, že? :)
Nejdřívn ale pár pravidel pro porotce...

1) Porotce musí být spolehlivý
Jde o to, aby se potom nevykašlal na hodnocení. Pokud nebudete mít čas ohodnotit, tak mi včas napište na e-mail a já najdu náhradu.
2) Porotce musí být nezávislý
To znamená, že nesmí být spolumajitel soutěžního blogu a nesmí se nechat od někoho "uplatit". nesmí skrátka nikomu nadržovat, nebo si naopak na někoho zasednout.
3) Porotce musí svou funkci vykonávat pořádně.
Prostě nemůže jenatak dát někomu body bezmyšlenkově. chtělo by to napsat alespoň proč dal tolik a tolik blodů.

Myslím, že těch pravidel není tolik, takže se pustíme na další INFO a přihlášku.

Přihláška pro soutěžící

18. srpna 2010 v 17:47 | Baty |  Blogař roku
A je tu přihlašování.
Zde jsou jen základní otázky, ale e-mailem potom pošlu další. Z těch se potom bude usuzovat sympatie autora.
Někteří si možná říkáte, že radši budete porotce, ale skuste se přihlásit i sem...Protože jako porotce třeba nemusíte uspět, tak pak budete aspoň soutěžící :)
omrzliny.blog.cz
 1. Tvá přezdívka
 2. Tvůj blog
 3. E-mail
 4. Tvůj věk
 5. Info o blogu
 6. Proč bys zrovna ty měl/a vyhrát? (Co je na tvém blogu vyjímečného?)
Toď pište do komentářů :)

Přihlásit se může kdokoliv

VÍCE INFORMACÍ O SOUTĚŽI JE ZDE.

Přihláška pro porotce se tu objeví během následujících dnů.. Klidně se přihlašte jako soutěžící i jako porotce. Když vás jako porotce přijmu, tak vypadnete z přihlášených soutěžících. Když vás jako porotce nepřijmu, tak budete moci soutěžit. Dotazy směřujte SEM do komentářů. Komentáře u tohoto článku slouží pouze pro přihlášení.

Přichází velká soutěž BLOGAŘ ROKU

18. srpna 2010 v 14:49 | Baty |  Blogař roku
Ahoj...chtěla bych vám představit novou soutěž. není to takováta klasická SONB, kde jde jen o to, kdo sežene nejvíce hlasů, ale je to opravdu o talent blogaření.
omrzliny.blog.cz
O co vlastně jde?
Toto je soutěž, kam se přihlásíte a poté se bude hodnotit. Nejprve budou hodnotit porotci, potom návštěvníci a potom zase porotci...hodnocení bude ještě upřesněno.

Kdo je v porotě?
Na porotu se ještě udělá konkurz. Nikdo z poroty se nebude smět účastnit jako soutěžící.

Jaké budou ceny?
Ceny zatím prozrazovat nebudeme. Můžeme jen prozradit, že ceny nebudou věcné, ale i přesto se máte na co těšit...

Co se bude hodnitit?
 1. První dojem (ostatní soutěžící, někdo vypadne)
 2. Vzhled blogu (porota, nikdo nevypadne)
 3. Obsah blogu (porota, nikdo nevypadne)
 4. Blog celkově (zde se sečtou body z 2. a 3. hodnocení a blogy s nejnižším počtem vypadnou)
 5. Sympatie autora I. část (Návštěvníci, někdo vypadne)
 6. Sympatie autora II. část (Baty, přičtou se body)
 7. Rozhodující kolo (Porota)
Kdo se může přihlásit?
Kdokoliv...autorské i neautoské blogy, ale až se bude hodnotit obsah, tak asi budou mít méňě bodů :D

Kdy začne soutěž?
Bude to podle počtu soutěžících...Ale nejdříve 1. září a nejpozději 1. ledna :D
Konkurz na porotce proběhne v nejbližších dnech a přihláška soutěžících bude otevřena od možná ještě dnes.

Manga face

17. srpna 2010 v 13:08 | Baty |  V kompíku
omrzliny.blog.cz
Zdravím vás!
Tak jsem se na pár dní vrátila z prázdnin. Když jsem na nich byla, tak jsem se docela nudila a stvořila toto...Jsem začátečník a navíc to bylo myší a v Photo filteru, takže...


A teď trošku mimo téma...nejsem si jistá, jestli budu teď tak často psát na blog, neboď mám doma docela průšvih. Pohádala jsem se trošku s otcem, ale vina nebyla jen na mé straně. Kdyby na mne nezačal sprostě křičet, neurazila bych se a udělala bych to, co chtěl (mytí nádobí). Jenže háček byl v tom, že mu zrovna bylo špatně a já se na něj tím pádem "vykašlala". Teď je na mne naštvaná celá rodina a mamka říkala, že mne nezajímá nic jiného, než nějakej praštěnej blog. Zdá se, že pokud si to vykoleduji, tak mi ho zatrhne...Takže s blogováním mám nejspíš na několik dní útrum...

BTW: Napsala jsem článek do úhlu pohledu :) KLIK

Pátek třináctého

14. srpna 2010 v 10:51 | Baty |  Úvahy
Včera bylo 13. srpna a byl pátek...Byl to smolný den...nebo snad šťastný? Pro mne neznamenal nejspíš nic...Snad jen to, že jsem nemohla být na počítači,nebo´d byla bouřka a furt vypadávaly pojistky. Jsem ale ráda, že tento den je o prázdninách...Když je pátek třináctého během školního roku, tak většinou chytnu nějakou špatnou známku.
Ale jak říkám, takovýto den je pro někoho šťastný. Např.moje teta se před 3 roky vdávala a také bylo 13 a kevšemu pátek. A žádnou smůlu to nepřineslo...ba naopak :)
Sama nemůžu posoudit, zda je to pravda či ne. Ale někteří lidé jsou z toho tak vynervovaní, že jim vše připadá jako smůla. Já sama nevím, jestli na to věřím, ale jisté je, že něco mezi nebem a zemí existuje...otázkou zůstává co. Každopádně jsem na pátku třináctého jedno 1 plus našla...Když se mi ten den něco stane, tak to mám na co svádět :)
A co vy? Jaký máte na tento den názor?


Poslední názory na anime...

8. srpna 2010 v 15:41 | Baty |  Průzkumy
EDIT: Omlouvám se za některé nefunkční odkazy-nějak blbne blog.cz

Na toto téma jsem napsala již hodně článků...a teď vám přináším poslední s několika dalšími názory. Předem se omlouvám, pokud zde budou vynechaná některá písmena nebo mezery,ale nejsem na svém počítači a na tomhle je taková stará klávesnice pro mě dost nezvyklá...
Co si myslím o anime já? Podle mě je to vážně umění...kreslení mangy a žánry anime se Japoncům opravdu povedli...Nikdy jsem anime nesledovala ani se moc nezajímala o mangu,ale teď jsem se o to nějak začala zajímat...něčím mne to nadchlo...A teď se stále učím mangu kreslit...ale nejde to :D
A co si myslí ostatní?

Co si myslíš o anime?

Že je bezva. A to hlavně Shonnen-ai a yaoi. xD Moje oblíbené žánry. A myslím, že už jsem tak závislá, že bez toho nemůžu být.
 Rozhodně to není žádná pohádka jen kvůli toho, že je to kreslené - je to prosté ůžasný film! ^_^
Že takové čtyři roky zpět to byl naprosto dokonalý underground, ale za poslední dobu je česká otaku scéna natolik nasycená komerčnějšími anime, že už to stojí jedním slovem za nic. Na každý prst můžu napočítat pár set narutardů, ale někoho, kdo by měl zájem o seriálu dejme tomu z osmdesátých let jako já, ne.
Že je to skvelá vec a som rada, že som na anime aj mangu narazila. Aspoň som sa vymanila z každodennej nudy.
 Nelze popsat slovy... Něco úžasného, dokanlého, nového,...
PukklasJak jsem řekla,má své zvláštní kouzlo a pro občasné sledování na animaxu např. je to skvělé.Bohužel denodenní sledování mě zatím moc nechytlo,nevydržím v klidu sedět a koukat :-)

Tak tož k anime a manga stylu...
Já bych ráda dodala, že moc děkuji těm, co se zapsali do průzkumu a také těm, co mé články četli...opravdu mě to moc těší:) Z dotázaných patří můj největší dík Zině a Sikarovi. Dále samozřejmě AnnElfwind, Chloë NoirPukklas a kaulitz-brothers-4ever.
Vaše odpovědi mne opravdu zaujaly (obzlášť Ziny a Sikara).
Zajímavé odpovědi měla i Maruška...byli dobré k porovnání s ostatními, protože ona anime ráda nemá...MOC DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI :) Všechny zbylé názory naleznete i s otázkami ZDE.

A na úplný závěr pár posledních vět...

Chceš ještě něco dodat?
►Tak to je těžký... Bych řekla, že se jim prostě líbí... Popřípadě, jako u mě, to také může být závislost. (AnnElfwind)
►Bývaly doby, kdy jsem anime doopravdy žral, ale jak jsem pravil - česká otaku scéna s přílišnou masovostí upadla. Už ani ty amatérské překlady nejsou jako před třemi roky, kdy jsem s nimi začínal. Plno překladatelských skupin, co dohromady umí veliké prd a těch pár skutečně dobrých překladatelů je v jejich stínu... (Sikar)
►Anime rozhodne nie je rozprávka pre deti! :D (teda..až na konkrétne, deťom určené žánre :p)(Chloë Noir)
►Nejdříve se na nějaká anime koukněte a pak kritizujte.My vám taky nekritizujeme disco hudbu nebo počítačové hry nebo jiné vaše zábavy. Tot vše :-) (kaulitz-brothers-4ever)
►Prostě ho nesnáším :) Důvody jsem psala, ale i možná proto, že jedna dívka ze třídy neustále o tom kecá, furt je představuje, díky nim si hraje na bisex... Prostě fuj! (Maruška)

Manga

7. srpna 2010 v 12:03 | Baty |  Průzkumy
Zdravím vás s předposlední částí průzkumu na téma anime...dnes se podíváme na kreslící styl, kterým je manga.
Nejpodstatnější jsou podle mne při kreslení mangy oči. Jsou prostě dokonalé...já je neumím :D
Další velmi podstatnou částí je nos a ústa...jsou malé...Mně se líbí pusa, když se někdo směje...ta bývá ale spíše u Chibinek.
No a jeden z nejhlavnějších částí tvar hlavy...ten moc popsat neumím :D
Já vlastně mangu neumím vůbec...prostě jsem §plně levá :D Nemám hold talent, jako má např. Neechcee-nka. Ale rozhodla jsem se vás zeptat, jestli vy mangu malujete...a udělala jsem takový chytáček a místo slovo MANGA jsem napsala slovo ANIME..."Schválně, kdo si toho všimne" řekl mi můj trapnej mozek...

7.díl: Ticho před bouří

6. srpna 2010 v 19:00 | Baty |  Why me ?
 • Úvodní obrázek vytvořila caw, která dovolila ho do tohoto příběhu použít
 • Kopírováním tohoto komixu se dopustíte vážného prohřešku a budete potrestáni
 • Tento příběh v "komixové" podobě naleznete ZDE
 • Tady na omrzlinách se nejedná o komix, ale o pouhý příběh!

Máš ho rád, nemáš ho rád...

5. srpna 2010 v 10:55 | Baty |  Průzkumy
omrzliny.blog.cz
U p o z o r n ě n í: Toto bude extra dlouhý článek, jeho čtení vám zabere hodně času :D

Než začnu psát o anime, chci vám něco říct... JAKÝ ČLOVĚK MŮŽE NAPSAT ČLÁNEK NA TÉMA TÝDNE A PAK HO DO NĚJ NEZAŘADIT A DÁT HO K NORMÁLNÍM ČLÁNKŮM? TAKOVÝ ČLOVĚK MUSÍ BÝT IDIOT...Ano, je to tak, jsem idiot :D Dělejme tedy, že tento článek patří do tématu týdne :D
Podle reakcí v minulém článku si myslím, že vás docela zaujal a tak jsem se rozhodla o další část...
omrzliny.blog.cz
Obrázek nakreslila Usagi-Rukia

Obrázek je sexistický záměrně (pozn. Baty)
omrzliny.blog.cz
Anime...Pro někoho jen nějaké obrázky...pro někoho japonské umění. Někdo ho miluje, někdo ho nesnáší...a pro někoho je to jen PORNO. Ano, bohužel je to tak...Anime si někdo představí jen jako sexy nadržené postavičky. Já jsem nikdy nic takového neviděla a dokonce ani prý není žádné česky nadabované. Ale chci tady prostě říct, že si myslím, že anime není pouze o sexu... Mnohem více je dobrodružných anime...vlastně se tomu ani nedá tolik říkat dobrodružné, protože anime má prostě svůj vlastní žánr.