Listopad 2010

30.11.2010

30. listopadu 2010 v 17:29 | Rue |  Fotky každý den

29.11.2010

29. listopadu 2010 v 19:19 | Rue a Freddie :) |  Fotky každý den
o

Nejčastější mýty o fretkách

28. listopadu 2010 v 20:29 | Rue |  Fretky
Psa nebo kočku má každý, ale fretku nemá tolik lidí a není o nich tolik informací (alespoň tady v ČR). A navíc je většina informací mylných a z toho si každý o fretkách udělá představu a ani jim nedá šanci. Ale jsou to hrozně milá zvířátka a určitě stojí za to se o ně zajímat. Proto jsem se rozhodla udělat článek o těch nejčastějších mýtech o fretkách, které určitě každý zná a slyšel je.

Fretky smrdí
Mají pouze srst, která snadno chytá pachy. Sama nesmrdí, pokud je čisté okolí. Navíc, pokud ho myjete nějakým šampónem s vůní naopak silněji voní. Smrdí pouze jeho hovínka a ty se samozřejmě snadno uklidí a nesmrdí když se uklízí denně. Doopravdy nesmrdí nějakým pronikavým pachem, přeci jen už je to domestikovaná forma tchoře a pach už vůbec není výrazný jako u něj.
Fretky koušou
Pokud se jim člověk věnuje a hraje si s nimi, jsou to skvělá zvířátka. Koušou jen proto, že vyžadují pozornost, jinak nikdy nekoušou ze zlých úmyslů. Pouze když se rozdivočí tak začnou kousat, ale to je čistě v zápalu hry a když se dá na deset minut do klece na uklidnění, jsou zase v pohodě. A ani tak nekoušou do krve, pokud se jim věnuje dost pozornosti.
Fretky se nedají ochočit ani vychovat
Tak tohle teda určitě není pravda. Fretky si hrozně rády hrají a dají se i vychovat. Sice je nemůžete naučit různé kousky jako psy, ale i tak se s nimi dá užít spousta srandy a chodit na procházky. Rozhodně se dají ochočit i vychovat. Můžete se s nimi mazlit a vymýšlet hry. Můžete ji i naučit přijít na jméno. Je to prostě správný domácí mazlíček. 

Fretky jsou skvělý domácí mazlíčci. Jen kvůli předsudkům a takovýmhle nepravdám to neznamená, že by nestály za zkoušku. Jsou to doopravdy úžasná zvířata. Nemají tolik nemocí jako psi, protože nejsou tak přešlechtěné jako některé rasy psů. Spí dvacet hodin denně a tak se doma netrápí, že je sama, protože to všechno prospí. Ale když se probudí, je hned svěží a hravá. Je hrozně zvědavá a šikovná. Pořád vymýšlí nové způsoby jak se dostat k tomu, co chce. A taky dost odolná vůči pádům :).

Pár fotek:
omrzliny.blog.cz
omrzliny.blog.cz
omrzliny.blog.cz
omrzliny.blog.cz
omrzliny.blog.cz

28.11.2010

28. listopadu 2010 v 12:39 | Rue a Freddie :) |  Fotky každý den
omrzliny.blog.cz27.11.2010

27. listopadu 2010 v 19:59 | Rue a Freddie :) |  Fotky každý den
Tak tady je fotodokumentace chudáčka Fredíka. Šli jsme s ním na pět minut ven na sníh a a teklo mu z nosu :(. Naštěstí byl asi za hoďku v pohodě, ale i tak jsem se o něj bála a zabalila ho do teplé deky.
omrzliny.blog.cz

Portrét

27. listopadu 2010 v 14:59 | Rue |  Postavy
Jsem si zase jednou kreslila :). Je to jen taková skica, ale povedlo se mi to stínování, i když to na počítači nejde vidět (blbej skener).

Formát: A3
Metoda: jednoduché progreso a guma :D
Předloha: kresleno podle této fotky, ale moc podobný to není :o)
Čas: hodina a půl
Hodnocení: ee...radši se nebudu vyjadřovat ;D.Fredík na koncertě+nějaké informace

24. listopadu 2010 v 20:00 | Rue a Freddie :) |  Deník omrzlin
omrzliny.blog.cz
V pondělí jsme byli s Fredíkem na koncertě. On teda toto umění moct ocenit neumí, celou dobu zíval a vzdychal. A díval se na mě takovým tím pohledem "za co mě trápíš?" :D. Chudáček, on by byl nejradši, kdybych ho pustila a on si mohl kousnout do nohy :D. Při každém čísle si jen unaveně zívl a zavrtal se do mého svetru. Nemohl být v přepravce, protože na ni hrozně škrábal a chtěl se dostat ven, tak jsem ho měla v klíně :). Hudba fakt není nic pro něj, sice nevím jestli, když jsem hrála já, taky vzdychal, ale ta hodina a půl ho úplně zmohla a na konci už se na kritiku vykašlal úplně. Učitelka z něj byla nadšená, ale Fredík byl rozespalý a těšil  se domů. Ale stejně bych s ním chtěla zkusit jít na Harryho Pottera :D. Freddie se dá propašovat snadno, prostě si ho strčím do mikiny nebo do baťohu a je to :D (né, že bych to už někdy zkoušela...).  
A teď ty novinky:
- už dlouho jsem o Freddiem nepsala, ale chtěla s ním buďto točit něco na způsob seriálu, kde by vyprávěl, co zažil a nebo bych sem přidávala každý den jeho fotku (případně nějakou jinou, kdyby Fredíkova nebyla k dispozici). Co myslíte, že by bylo lepší?
- ráda bych se každou sobotu přidávala nějaký článek s temátem na diskuzi, jako bylo třeba to video (tady), protože by to mohlo být zajímavé :D.

No...to je asi všechno :).

omrzliny.blog.cz

Jsou lidé opravdu masožravci?

20. listopadu 2010 v 12:39 | Omrzlina Rue |  Jiná videa

Co si o tom myslíte?

Pan hrozinka

17. listopadu 2010 v 13:59 | Rue |  Komixy
Pan hrozinka- omrzliny.blog.cz
Udělala jsem takovou blbůstku :). Vlastně nevím proč jsem to dělala, ani hrozinky nemám ráda :D. Tak se podívejte na tu "nádheru", snad se alespoň trochu pobavíte :)


Pan hrozinka- omrzliny.blog.cz

Kapitola III.

9. listopadu 2010 v 20:28 | Rue |  Pravé jméno
Pravé jméno - omrzliny.blog.cz
Tak další kapitola. Tentokrát je k tomu i ilustrace. Doufám, že si čtení užijete, je to docela dlouhá kapitola a docela dost se v ní děje. Snad se nebudete nudit :)


Kapitola je v celém článku.